En ince ayrıntısına kadar düşünüldü

NUROLTOWER’daki Concierge Hizmetleri, sizin için her şeyi düşünüyor, istek ve ihtiyaçlarınıza tek bir telefonunuzla çözüm üretiyor. İster seyahat danışmanlığı hizmetinden yararlanın, ister günlük alışverişlerinizin teslimatı evinize ya da ofisinize kadar yapılsın. İsterseniz de en özel davetlerinizin eksiksiz organizasyonu gerçekleştirilsin… Artık tüm ihtiyaçlarınızı bina dışına çıkmadan, zahmetsizce karşılayabileceksiniz.

Bilgi Formu

.

NUROL TOWER

Ev Ofis

Ev Ofis
.

İşyerinizde ev rahatlığını yaşamak istersiniz?

Yoksa evinizin, hayatınızı işyeriniz kadar kolaylaştırmasını mı? NUROL TOWER, nitelikli bir iş merkezinin sunduğu ayrıcalıklarla, lüks bir residans’ın konforunu tek bir yapı içinde buluşturarak tüm bu beklentilere sıra dışı bir çözüm getiriyor.

İstanbul’un kalbinde ev konforunda ayrıcalıklı ev ofisler, şehrin gürültüsünü uzakta tutan ses geçirmeyen camlar ve her baktığınızda sizi büyüleyecek olan İstanbul’un eşsiz manzarası.

NUROL TOWER’da yaşam çok farklı...

Nurol Tower, 73 m²’den 193 m²’ye uzanan büyüklükteki üniteleri ile tüm ihtiyaçlarınıza cevap veriyor ve mimarisinin sahip olduğu üçgen tasarım ile fonsiyonellik merkezli yaklaşımını gözler önüne seriyor... 4 metre tavan yüksekliği ile, farkını belli eden yaşam alanları... İstenildiği şekilde yerleştirmenize olanak sağlayan, yükseltilmiş döşeme ve ıslak hacimlerin sunduğu, sınırsız imkan ve kullanım kolaylığı…

Bilgi Formu

.

NUROL TOWER

Çarşı / Bazaar

Çarşı / Bazaar
.

Yaşamın tüm ihtiyaçlarına

Günlük hayattaki tüm ihtiyaçlarınızı karşılamak için tasarlanan NurolTower Çarşı; mağazaları, restoranları ve kafeleriyle hayatınızı kolaylaştırıyor. 15 ticari birimden oluşan 2.500 metrekare büyüklüğünde ve tek katlı çarşıda; restoran, kafe, pastane, market, eczane, çiçekçi, kuaför, kuru temizleme, dijital baskı merkezi gibi...

Bilgi Formu

.

NUROL TOWER

Sky Lounge

Sky Lounge
.

Lezzetin doruk noktası

Bir tarafta şehrin tarihi ve kültürel yanını yansıtan eski İstanbul ve Marmara Denizi, diğer tarafta ise dillere destan Boğaz manzarası...

Muhteşem bir İstanbul panoraması NUROLTOWER’ın 133 metre yükseklikteki çatı katında sizi bekliyor. NUROLTOWER'ın gece farklı, gündüz farklı, 360 derecelik bir İstanbul manzarasına sahip olan Sky Lounge bölümü, şık davetler, kutlamalar ve özel günlerde unutulmaz anlar yaşatmak için tasarlandı.

Bilgi Formu

.

NUROL TOWER

Çevre & Verimlilik

Çevre & Verimlilik
.

Maksimum çevre, maksimum verimlilik

NUROLTOWER, özgün tasarımı, farklı büyüklüklerdeki bağımsız birimleri ile şehrin kalbinden yükseliyor ve yükseldiği yerde yepyeni bir dünya yaratıyor. LEED Gold adayı, çevre dostu bir dünya...

Amerikan Yeşil Binalar Konseyi tarafından verilen LEED, tüm dünyada kabul gören bir yeşil bina sertifikası. NUROLTOWER, çevre dostu uygulamalarıyla LEED Gold sertifikasının tüm kriterlerine uyarak, benzer nitelikteki binalara göre enerji tüketiminde %40’a varan verimlilik sağlamayı amaçlıyor. Ayrıca inşaatında kullanılan tüm malzemeler, insan sağlığına zarar vermeyen malzemelerden seçiliyor ve atıkların yeniden değerlendirilmesi yönünde çalışmalar yapılıyor. Tüm üniteleri güney, güneydoğu ve güneybatı yönüne bakacak şekilde üçgen formasyonlu inşa edilen NUROLTOWER’da, bu sayede güneş ışığından maksimum düzeyde yararlanılıyor. Su geri kazanım sistemleri ve tasarruflu armatürler ile su tüketiminde maksimum verimlilik sağlanması hedefleniyor. Elektrikli araç sarj ünitesi ve bisiklet park alanları, çevre dostu ulaşımı teşvik ederken, bina içindeki hava kalitesini kontrol eden sistemler ve açılabilir pencerelerle bina sakinlerine konforlu bir yaşam sunuluyor.

Tüm üniteleri güney-doğu ve güney-batı yönüne bakacak şekilde üçgen formasyonlu inşa edilen Nurol Tower’da, bu sayede güneş enerjisinden maksimum düzeyde yararlanılıyor. Su geri kazanım sistemleri ve tasarruflu armatürler ile su tüketiminde maksimum verimlilik sağlanması hedefleniyor. Elektrikli araç sarj ünitesi ve bisiklet alanları çevre dostu ulaşımı teşvik ederken, bina içindeki hava kalitesini kontrol eden sistemler ve açılabilir pencerelerle bina sakinlerine konforlu bir yaşam sunuluyor.

Bilgi Formu

 

  

Çevre Dostu Binalar

Küresel ısınma ve temiz su arzı gibi çevresel sorunların giderek ciddi boyutlara ulaştığı bugünlerde çevre dostu / sürdürülebilir bina konsepti giderek popüler bir hale gelmektedir. Zira yapılan araştırmalar neticesinde dünyadaki enerji tüketiminin yaklaşık yüzde 40’ı, su tüketiminin ise yaklaşık yüzde 30’u binalardan kaynaklandığı ortaya konulmuştur. Ayrıca insan hayatının yaklaşık yüzde 90’ı binalarda geçmektedir. Bütün bu sebepler, daha az kaynak tüketen, daha verimli, daha yaşanabilir çevre dostu binalara olan gereksinimi ön plana çıkartmaktadır. Çevre dostu binalar sadece enerji ve su tasarrufu sağlamamaktadır. Bina sakinlerinin sağlığına ve konforuna da büyük önem verilmektedir. Çevre dostu binalar tasarlanırken iç mekan hava kalitesi, doğal aydınlatma, sıcaklık ve nem kontrolü, atık yönetimi gibi insan sağlığını direk etkileyen unsurlar planlanmakta, ayrıca inşaatında kullanılan yöntemler ile son kullanıcıya daha temiz bir ortam bırakılması hedeflenmektedir. Bazı yurt dışı kaynaklı araştırmalara göre, çevre dostu binalarda çalışan veya yaşayanların diğer binalardakilere göre daha az hastalandıkları ve çalışma performanslarının daha yüksek olduğu görülmektedir.

Neden Çevre Dostu Binalar Yapıyoruz

Geleneksel yöntemler ile inşa edilen binalar, enerji ve malzemenin %70’ini, suyun % 17’sini, ormanların % 25’ni tüketirler ve % 33 CO2 emisyonunu arttırırlar. Geleneksel binalarda sadece % 5 oranında geri dönüşümlü malzeme kullanılmaktadır.

Yeşil Binalar ile; başta enerji ve su tasarrufu olmak üzere, atıkların azaltılması, iç mekan hava kalitesinin artırılması, bina kullanıcısının rahatının ve veriminin artırılması ile çalışanların sağlık giderlerinin azaltılması, düşük işletme ve bakım maliyetleri mümkün olmaktadır. Ortalama olarak Yeşil Binalar, klasik binalara göre % 30 civarında daha az enerji tüketirler. Yeşil Binaların su tüketimi de oldukça düşüktür; susuz pisuarlar, verimli rezervuar, lavabo ve duş bataryaları kullanarak % 50’ye yakın su tasarrufu sağlanabilmektedir. Yeşil projelerde peyzaj alanlarında çeşitli stratejiler izlenerek % 50 su tasarrufu kolaylıkla sağlanabilmektedir.

Çevre Dostu ( Yeşil Bina ) Sertifikasyonu

LEED “Leadership in Energy and Environmental Design”

1998 yılından itibaren uygulanmaya başlanan LEED sertifika sistemi, Amerikan Yeşil Binalar Konseyi (USGBC) tarafından geliştirilmiş bir çevre dostu bina sertifikasyon sistemidir.

LEED sistemi, tasarım sürecinden başlayarak binanın tamamlanmasına kadar devam eden, uzun bir süreçtir. Bu süreçte, birden çok disiplini ilgilendiren konuları kapsamaktadır. LEED sisteminin değişik bina tiplerine uygun, halen yürürlükte ve geliştirilmekte olan değişik kategorileri vardır. Bunlar şöyledir;

 • Yeni Binalar
 • Çekirdek ve Kabuk
 • Okullar
 • Varolan Binalar: Operasyon ve Bakım
 • Müstakil Evler
 • Hastane ve Klinikler
 • Mağazalar
 • Mahalleler

LEED sistemi binaları aşağıdaki 7 alt başlık altında inceleyip değerlendirir:

 1. Sürdürülebilir Arazi
 2. Su Verimliliği
 3. Enerji ve Atmosfer
 4. Malzemeler ve Kaynaklar
 5. İç Mekan Yaşam Kalitesi
 6. İnovasyon
 7. Yerel Önem Sırası

Her bir alt başlığın altında önkoşullar ve kredi tanımları vardır. Öncelikle önkoşullara uygunluk sağlanacak, daha sonra her bir kredi altındaki puanlar toplanılacaktır. Proje bu alt başlıklarda topladığı puanlara göre Sertifikalı, Gümüş, Altın veya Platin düzeyinde ödüllendirilir. Alınan puanların toplamına göre sertifika seviyeleri şöyledir:

Sertifikalı: : 40-49 puan
Gümüş : 50-59 puan
Altın : 60-79 puan
Platin : 80-110 puan

LEED başlıkları kapsamında:

 • Toplu taşımanın ve alternatif ulaşım sistemlerinin özendirilmesi,
 • Su tasarrufu ve suyun verimli kullanılması için birtakım metotların uygulanması,
 • Tasarımın ve sistem seçiminin enerji verimliliğinin arttırılması yönünde yapılması,
 • İç hava kalitesinin arttırılması ve kontrolü,
 • İnsan sağlığına zararlı uçucu maddelerin, sigara dumanının engellenmesi ve iç ortamdan uzaklaştırılması,
 • Günışığından faydalanma gibi konular değerlendirilir ve puanlanır.


"NUROL TOWER" ve LEED Sistemi

NUROL TOWER projesi, LEED C&S kategorisinde GOLD seviyesinde sertifika hedeflemektedir. Bu kapsamda birçok çevre ve insan dostu özellik proje tasarımına ve inşaatına entegre edilmiştir.

LEED Sistemi kapsamında NUROL TOWER projesinde uygulanan öngörülen sürdürülebilir stratejiler ve çözümlerden bazıları şunlardır;

 • NUROL TOWER binası sağlıklı ve ekolojik bir çalışma çevresi oluşturma prensibiyle ele alınmıştır.
  Arazi içerisinde bitkilendirme bölgenin iklim ve toprak yapısına uygun türlerde yapılacak ve Sürdürülebilir Peyzaj uygulaması sağlanacaktır.
 • Karbon emisyonlarının düşürülmesi hedeflenirken, NUROL TOWER binasına yakın yürüme mesafesindeki otobüs durakları ile, toplu taşımaya teşvik edilecektir.
 • Çalışanlar ve ziyaretçiler için korunaklı bisiklet parkları, bina girişlerine yakın mesafelere konumlandırılacaktır.
 • Otoparklarda elektrikli araçlar için hızlı şarj istasyonları yer alacaktır.
 • Yağmur suyu ve soğutma sistemi kondens suyu toplanarak peyzaj sulamasında kullanılacaktır.
 • Bina arazisinde ve çatılarda geçirgen ve açık renkli kaplama tipleri tercih edilerek, ısı adası etkisinin azaltılması hedeflenmiştir.

Su Verimliliği

 • Binada peyzaj tasarımında mümkün olduğunca bölgenin iklimine uygun, az su tüketen bitki tipleri tercih edilmiş şebeke suyu kullanmadan, yağmur ve soğutma sistemi kondens suyunu kullanarak, peyzaj su tüketiminde % 100 tasarruf hedeflenmektedir.
 • Az su tüketen verimli batarya ve rezervuarlar kullanılarak, su tüketiminde %20’a varan tasarruf hedeflenmektedir.

Enerji Verimliliği

 • Proje kapsamında kullanılan tüm servis sistemlerinde enerji verimliliğine önem verilmiştir. Verimli aydınlatma armatürleri, yüksek izolasyon değerleri, verimli ısıtma, soğutma cihazları ile de Amerikan enerji verimliliği standardı (Ashrae 90.1) gereklilikleri ön planda tutulmuştur. Uluslararası standartlara uygun olarak tasarlanmış bina sistemlerinin enerji sarfiyatları, yapılacak bilgisayarlı enerji modellemesi sonucunda değerlendirilerek olası verimsizlikler daha tasarım aşamasında belirlenerek düzeltilmiş ve enerji verimliliğinde optimum çözümler sağlanmıştır. Bu sayede bina kullanıcılarının konforundan ödün verilmeden enerji tüketimleri en aza indirilecektir.
 • Binalardaki her türlü sistemin enerji sarfiyatları enerji analizörleri, kalorimetreler ve bunlara bağlı bina enerji takip sistemi vasıtasıyla gözlemlenecektir. Değişik sistemlerin enerji tüketimleri ayrı ayrı gözlemlenerek, işletme esnasında oluşabilecek sorunlar ve verimsizlikler anında tespit edilebilecektir.
 • Binadaki enerji harcayan tüm sistemler, LEED tarafından belirtilen uluslararası devreye alma ve test (Commissioning) prosedürlerine uygun olarak denetlenecektir. Gerek montaj gerek kullanım esnasında hedeflenen performans kriterlerine uygun olarak çalıştıkları denetlenen sistemler bu sayede hem arzu edilen performans ve konfor seviyesini sağlayacak, hem de gereksiz enerji harcamasını ve dolayısıyla operasyonel maliyeti en aza indirecektir.
 • Proje kapsamında soğutma sistemlerinde OZON tabakasına zarar vermeyen, çevre dostu soğutucu akışkanlar tercih edilmiştir.

Malzeme ve Kaynaklar

 • Binada kullanılan tüm inşaat malzemeleri sürdürülebilir ve çevre dostu özellikte olanları tercih edilecektir.
 • Binanın inşaatı sırasında çıkan atıkların büyük bir kısmı geri dönüşüme ve/veya geri kullanıma gönderilerek atık sahasına giden miktarlar önemli ölçüde azaltılacaktır. Bu kapsamda inşaat sürecinde çıkan tüm evsel atıklar, geri dönüştürülebilir atıklar düzenli olarak takip edilecektir.
 • Proje kapsamında geri dönüşümlü içerik ve yerel malzeme kullanımına özen gösterilecektir.
 • Kapsamlı atık yönetim planı ile geri dönüşüme gidecek olan atıkların ayrılması ve geri dönüşüme gönderilmesi sağlanacaktır.

İç Mekan Kalitesi ve Kullanıcı Konforu

 • Bina kullanıcılarının ve içerisinde yaşayacak kişilerin konforu ve sağlığı LEED sisteminin değerlendirdiği ana öğelerdendir. Bu kapsamda binada inşaat esnasında iç mekanlarda kullanılacak yapı kimyasalları, (boya, astar, yapıştırıcı, macun v.s.) içeriğindeki VOC ( uçucu organik zararlı bileşik) oranlarının uluslararası limitlere uygun olanlarından tercih edilecektir.
 • Bina inşaatı sırasında kullanılan tüm malzemeler nemden, tozdan ve kirden korunarak, binada tamamlanan kısımlar detaylı bir şekilde korunarak son kullanıcılara temiz ve sağlıklı bir ortam bırakılması sağlanacaktır.
 • Kullanıcıların yoğun olduğu mahallerde CO2 sensörleri kullanılarak taze hava kalitesi izlenecektir.
 • ASHRAE 55 standardına uygun olarak yapılan termal konfor tasarımı ile kullanıcıların yaz ve kış dönemlerinde ihtiyaç duydukları sıcaklık konfor değerleri sağlanacaktır.
 • Bina tasarımında günışığından en üst düzeyde faydalanılması esas alınmıştır. Bu sayede hem aydınlatmaya harcanan enerjinin azaltılması, hem de gün ışığının iç mekanlarda yaşayanların üzerindeki olumlu etkilerinin kullanılması hedeflenmektedir. Ayrıca bina cephe tasarımı yapılırken bina kullanıcılarının dış mekanları oturdukları yerden rahatlıkla görebilmelerine dikkat edilmiştir.

Sonuç olarak NUROL TOWER projesi tasarımında ve inşaatında LEED GOLD kriterlerine uyum sağlayarak, yapılaşmanın çevreye verdiği olumsuz etkileri önleyecek, karbon emisyonlarını azaltacak, ayrıca kullanılan stratejiler ve sistemler sayesinde binanın operasyonu sırasında oluşacak işletim giderlerini azaltarak, operasyonel maliyetleri en aza indirecek şekilde tasarlanmış ve inşaa edilmiştir.

.
 
 

Bu sayfayı paylaşın

 
 
 
 

Daha detaylı bilgi için